Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
Edit this entry  
13
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lou Reed & John Cale: Songs for Drella

Lou Reed & John Cale: Songs for Drella

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
L'échappée

L'échappée

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Last Round

Last Round

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Adventures on the New Frontier

Adventures on the New Frontier

1961
×
★★½
Edit this entry  
03
Factory Girl

Factory Girl

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dear America: Letters Home from Vietnam

Dear America: Letters Home from Vietnam

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Primary

Primary

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hours and Times

The Hours and Times

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
High Art

High Art

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fit Model

Fit Model

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Help!

Help!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Crisis: Behind a Presidential Commitment

Crisis: Behind a Presidential Commitment

1963
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
8½

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bobby Kennedy for President

Bobby Kennedy for President

2018
×
Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry