• The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The Hunt

  • Bloodshot

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★

  • The Invisible Man

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Amulet

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★½

  • Eli

    ½

  • Impetigore

  • Fractured

    ½

  • In the Tall Grass

  • The Beach House

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • The Other Lamb

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

  • The Wretched

    ★★½

  • Blood on Her Name

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Depraved

  • I See You

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

  • Triple Threat

  • Furie

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Hold the Dark

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Mile 22

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Possum

    ★★½

  • Calibre

    ★★★

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Ghostland

    ★½

  • Perfect

    ★★

  • Don’t Leave Home

    ★★½

  • A Bluebird in My Heart

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★