Sort by

Leoni has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry