• Paper Lives

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Come True

    ★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Wander Darkly

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Bring Me Home

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Family

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A White, White Day

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Rewind

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • Fourteen

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • The Godfathers of Hardcore

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★