RSS feed for inri222

inri222 has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Damage

Damage

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death and Resurrection Show

The Death and Resurrection Show

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Film Noir: Bringing Darkness to Light

Film Noir: Bringing Darkness to Light

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She's So Lovely

She's So Lovely

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marebito

Marebito

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fireflies in the Garden

Fireflies in the Garden

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dorian Gray

Dorian Gray

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Automatic Hate

The Automatic Hate

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The New York Hardcore Chronicles Film

The New York Hardcore Chronicles Film

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry