• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Softie

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Downfalls High

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Slalom

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Da 5 Bloods

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Sam Morril: I Got This

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

  • The Fall

  • The Irishman

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★