Sort by

Santino has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Russian Revolution

The Russian Revolution

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Limelight

Limelight

1952
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sidewalk Stories

Sidewalk Stories

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
27
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★½
Edit this entry  
18
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncertain Terms

Uncertain Terms

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry