• Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Living

    ★★★★

  • 892

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★