Sort by

InSession Film - has logged 31 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Youth

Youth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Truth

Truth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry