RSS feed for InSession Film -

InSession Film - has logged 251 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Jane

Jane

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry