Sort by

InSession Film - has logged 283 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quincy

Quincy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What They Had

What They Had

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry