RSS feed for InSession Film -

InSession Film - has logged 291 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ran

Ran

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry