RSS feed for InSession Film -

InSession Film - has logged 343 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cock and Bull Story

A Cock and Bull Story

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Prairie Home Companion

A Prairie Home Companion

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast Food Nation

Fast Food Nation

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dude

Dude

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Permission

Permission

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry