RSS feed for InSession Film -

InSession Film - has logged 28 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry