RSS feed for InSession Film -
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry