RSS feed for InSession Film -
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosewater

Rosewater

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hide Your Smiling Faces

Hide Your Smiling Faces

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stretch

Stretch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
For No Good Reason

For No Good Reason

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sahara

Sahara

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whitey: United States of America v. James J. Bulger

Whitey: United States of America v. James J. Bulger

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Automata

Automata

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fluffy Movie

The Fluffy Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Automata

Automata

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fed Up

Fed Up

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry