Gramercy has logged 242 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Incident

The Incident

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★½
Edit this entry  
20
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Edit this entry  
17
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warlock

Warlock

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They

They

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Humongous

Humongous

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Venom

Venom

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Edit this entry  
02
The Eagle Has Landed

The Eagle Has Landed

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Macabre

Macabre

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Walker

Walker

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry