Adrian ☃️ has logged 478 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night of the Sharks

The Night of the Sharks

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Milano Violenta

Milano Violenta

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Police Are Blundering in the Dark

The Police Are Blundering in the Dark

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trauma

Trauma

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Helga, She Wolf of Spilberg

Helga, She Wolf of Spilberg

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
San Babila-8 P.M.

San Babila-8 P.M.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Crime

High Crime

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Street Law

Street Law

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Missionaries

The Two Missionaries

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock Holmes Faces Death

Sherlock Holmes Faces Death

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
Read the review Edit this entry  
22
All Ladies Do It

All Ladies Do It

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Call Me Mister Tibbs!

They Call Me Mister Tibbs!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Return of Count Yorga

The Return of Count Yorga

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Swingin' Stewardesses

The Swingin' Stewardesses

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bloody Judge

The Bloody Judge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Reincarnation of Isabel

The Reincarnation of Isabel

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Tomorrow Comes

When Tomorrow Comes

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eugenie

Eugenie

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amorous Sisters

The Amorous Sisters

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last House on the Beach

The Last House on the Beach

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hanging Woman

The Hanging Woman

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Golden Temple Amazons

Golden Temple Amazons

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Les emmerdeuses

Les emmerdeuses

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess: Voices from Hell

Princess: Voices from Hell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Rise

High Rise

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sexy Night Report

Sexy Night Report

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell Up In Harlem

Hell Up In Harlem

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Nightmare

The Devil's Nightmare

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampire Blues

Vampire Blues

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No, the Case Is Happily Resolved

No, the Case Is Happily Resolved

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Class of '74

Class of '74

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Street Trash

Street Trash

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cocktail spécial

Cocktail spécial

1978
×
★★½
Edit this entry  
30
Juliette

Juliette

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Around the World in 80 Beds

Around the World in 80 Beds

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Faceless

Faceless

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry