Sort by

internetbelg has logged 563 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
14-18 Spektakel-Musical

14-18 Spektakel-Musical

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★
Edit this entry  
22
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
★★★
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tangerine Bear: Home in Time for Christmas!

The Tangerine Bear: Home in Time for Christmas!

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Winter in Wartime

Winter in Wartime

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noel

Noel

2004
×
★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★½
Edit this entry  
07
Yes Virginia, There Is a Santa Claus

Yes Virginia, There Is a Santa Claus

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
That Joyous Eve...

That Joyous Eve...

1960
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Edit this entry  
02
Saint

Saint

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Christmas in Paris

Christmas in Paris

2008
×
Edit this entry  
30
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dinosaur Project

The Dinosaur Project

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog

Greyfriars Bobby: The True Story of a Dog

1961
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry