mitzy has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tesla

Tesla

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Elusive Summer of '68

The Elusive Summer of '68

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Edit this entry