mitzy has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Olivia Rodrigo: A Short Film

Olivia Rodrigo: A Short Film

2021
×
Edit this entry  
05
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Montenegro: A Land Divided

Montenegro: A Land Divided

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
A Plastic Ocean

A Plastic Ocean

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Trader

The Trader

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission Blue

Mission Blue

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Caught by a Wave

Caught by a Wave

2021
×
½
Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
Edit this entry  
16
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry