Sort by

𝚝𝚛𝚒𝚗𝚒 has logged 461 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belle's Magical World

Belle's Magical World

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World Dominion: Prologue

Jurassic World Dominion: Prologue

2021
×
Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tom and Grant

Tom and Grant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Pixar 2021 Disney+ Day Special

Pixar 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Read the review Edit this entry