RSS feed for joão pedro
  • Lost Girls

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Baker 4

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nike SB - Trust Fall

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Skateboarding Of Leandre Sanders And Ludvig Hakansson

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Sour Solution II

    ★★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • As Though Nothing Could Fall

    ★½

  • GX1000 - Roll Up

    ★★★½

  • Bird Box

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • SHOUT!

    ★★

  • Domingo, Sozinho

    ★★½

  • Jobs? Never!!

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Os Jovens Baumann

    ★★½

  • Vox Lux

    ★½

  • The Nun

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ½

  • It Must Schwing - The Blue Note Story

    ★★★★

  • Só Aqui

    ★★

  • Primitive - Never

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Westerly Wind

    ★★★★½

  • Ramen Shop

    ★★★

  • Hard Paint

    ★½

  • Grass

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • The Tale

    ★★½

  • American Animals

    ★★★

  • Mandy

  • People of the Lake

    ★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★

  • CineMagia: The Story of São Paulo's Video Stores

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★½

  • Kodachrome

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★

  • The Sinner

    ★★★½