• Enola Holmes

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Falsettos

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Goosebumps

    ★★★

  • Descendants

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

    ★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★★