Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
An Optical Illusion - Interval

An Optical Illusion - Interval

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Post Mortem

Post Mortem

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
PG (Psycho Goreman)

PG (Psycho Goreman)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Longing

Longing

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charter

Charter

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Despite the Night

Despite the Night

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★½
Edit this entry  
01
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Relaxer

Relaxer

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Wild Session

Wild Session

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★½
Edit this entry