intramuros has logged 128 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three

Three

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
S&M Judge

S&M Judge

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
A World Without Women

A World Without Women

2011
×
Edit this entry  
17
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
06
Three Many Weddings

Three Many Weddings

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Succubus

Succubus

1968
×
Read the review Edit this entry  
03
La lava en los labios

La lava en los labios

2013
×
Edit this entry  
02
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Venus

Black Venus

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Edit this entry  
17
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Gong Tau

Gong Tau

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Keane

Keane

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uranes

Uranes

2013
×
Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invisible

Invisible

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Agnosia

Agnosia

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waiter

Waiter

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Easy Money II

Easy Money II

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Room 237

Room 237

2012
×
★½
Read the review Edit this entry