Sort by

intramuros has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pets

Pets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hotel

Hotel

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Adoration

Adoration

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Orgies of Edo

Orgies of Edo

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry