• The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★½

  • Irresistible

  • 8:46

  • Underwater

    ★★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Divine Fury

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

  • Parasite

  • The Whistlers

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★½

  • Loro

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Be with You

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Return of the Hero

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Steel Rain

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • The Bold, the Corrupt and the Beautiful

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Chappaquiddick

  • I Love You, Daddy

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • American Made

    ★★½

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Our Time Will Come

    ★½

  • The Villainess

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Square

  • Okja

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★