• Patlabor: The Movie

    ★★★★½

  • Legend of the Galactic Heroes: My Conquest Is the Sea of Stars

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Mechanic

    ★★½

  • Thief

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★★½

  • Crank

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Crank: High Voltage

    ½

  • Night of the Eagle

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Secret of Roan Inish

    ★★★½

  • Red Dawn

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Northanger Abbey

    ★★★★½