• Prey

  • Nope

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Wander

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½