• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Flee

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Yearly Departed

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½