Invincible has logged 89 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If I Had a Heart

If I Had a Heart

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Termination

Fatal Termination

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventurers

The Adventurers

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Spellbound

Spellbound

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Zombie

Miss Zombie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
Edit this entry  
28
Deadful Melody

Deadful Melody

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Angels

Killer Angels

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hypnotized

Hypnotized

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doomsday Book

Doomsday Book

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Swordsman III: The East Is Red

Swordsman III: The East Is Red

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of the Swordsman

The Legend of the Swordsman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rage

Rage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Angels 3

Iron Angels 3

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Red Shoes

The Red Shoes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oshin

Oshin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Violent Panic: The Big Crash

Violent Panic: The Big Crash

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Devil Hunters

Devil Hunters

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three

Three

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twins Effect II

The Twins Effect II

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Failan

Failan

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Face Reader

The Face Reader

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peace Hotel

Peace Hotel

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadend of Besiegers

Deadend of Besiegers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Heart Is That Eternal Rose

My Heart Is That Eternal Rose

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
As One

As One

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aces Go Places

Aces Go Places

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shyness Machine Girl

Shyness Machine Girl

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blind

Blind

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
26 Years

26 Years

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Dragon Gate Inn

New Dragon Gate Inn

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gallants

Gallants

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry