Sort by
  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Muhammad Ali

    ★★★½

  • Fire Music

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Time

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Diego Maradona

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • Atlantics

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Whitney

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Andre the Giant

  • Paterno

  • Amateur

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Shakedown

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Minding the Gap

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★