Sort by

Joh 👽 has logged 333 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★
Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night

Last Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry