Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Dog's Death

A Dog's Death

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lady and the Duke

The Lady and the Duke

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Our Happiest Days

Our Happiest Days

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sad Machines

Sad Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
A Skull

A Skull

2021
×
Edit this entry  
28
Lone Wolf

Lone Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jesús López

Jesús López

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
El día del caramelo

El día del caramelo

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
El zorro y los presumidos

El zorro y los presumidos

1975
×
Edit this entry  
28
Caraballo mató un gallo

Caraballo mató un gallo

1983
×
Read the review Edit this entry  
28
Aventuras de Perico en la historia argentina

Aventuras de Perico en la historia argentina

1970
×
Edit this entry  
28
The Sidereal Space

The Sidereal Space

2021
×
Edit this entry  
28
Blood Is White

Blood Is White

2020
×
Edit this entry  
28
The Monopole Vortex

The Monopole Vortex

2021
×
Edit this entry  
27
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellbender

Hellbender

2021
×
Edit this entry  
26
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
26
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
26
A School in Cerro Hueso

A School in Cerro Hueso

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
State of Elevation

State of Elevation

2021
×
Edit this entry  
26
Our Happiest Days

Our Happiest Days

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Panash

Panash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clock, Solitude

Clock, Solitude

2021
×
Edit this entry  
24
Sycorax

Sycorax

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Me & The Beasts

Me & The Beasts

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Point

Red Point

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Outside Noise

Outside Noise

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Camila Comes Out Tonight

Camila Comes Out Tonight

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
A Stone in the Shoe

A Stone in the Shoe

2021
×
Edit this entry  
23
Kiko and the Animals

Kiko and the Animals

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Dad Got a Job in Mars

Dad Got a Job in Mars

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Loop

Loop

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Husek

Husek

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nights Belong to Monsters

The Nights Belong to Monsters

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bob Spit - We Do Not Like People

Bob Spit - We Do Not Like People

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Carajita

Carajita

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
PR1NC3S4

PR1NC3S4

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Aurora

Aurora

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rapado

Rapado

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry