gigi has logged 395 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brothers

Brothers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mange

Mange

2012
×
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fears

Fears

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House MD Swan song

House MD Swan song

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Plaga zombie: zona mutante: revolución tóxica

Plaga zombie: zona mutante: revolución tóxica

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Plaga zombie: zona mutante

Plaga zombie: zona mutante

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Plaga zombie

Plaga zombie

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Returned

The Returned

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
She Wolf

She Wolf

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alguien te está mirando

Alguien te está mirando

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Innocents

The Innocents

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of Darkness

The Power of Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wind

The Wind

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man I Loved

The Man I Loved

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juarez's Office

Juarez's Office

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Una luz en la ventana

Una luz en la ventana

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Embrace Me

Embrace Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood of the Virgins

Blood of the Virgins

1967
×
Read the review Edit this entry  
03
Haute Couture: The Great Designers

Haute Couture: The Great Designers

×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Woman

Spider-Woman

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Obras maestras del terror

Obras maestras del terror

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bewitched

Bewitched

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Murder Me, Monster

Murder Me, Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nazareno Cruz and the Wolf

Nazareno Cruz and the Wolf

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hermanos y detectives

Hermanos y detectives

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hahaha

Hahaha

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry