Sort by
  • Dumb Money

    ★★½

  • The Nun II

    ½

  • Cobweb

    ½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Passages

    ★★★★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Scrapper

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

  • Halloween Ends

    ½

  • Smile

  • Do Revenge

    ★★½

  • My Policeman

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Crush

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Starfuckers

  • Fire of Love

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★

  • Dopesick

  • No Time to Die

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Cloudy Mountain

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★