Sort by

olivia 🍄🐛 has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amy

Amy

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Climb

The Climb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pixie

Pixie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry