Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Harvesters

The Harvesters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dark, Almost Night

Dark, Almost Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Ága

Ága

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Loro

Loro

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Accidental Prime Minister

The Accidental Prime Minister

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Simba

Simba

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Zero

Zero

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Hidden Kisses

Hidden Kisses

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
53 Wars

53 Wars

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Donbass

Donbass

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
4 Moons

4 Moons

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sodom

Sodom

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Nina

Nina

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Clergy

Clergy

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Season in France

A Season in France

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Butler

The Butler

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Julius

Julius

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Leto

Leto

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dolphin Man

Dolphin Man

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Naples in Veils

Naples in Veils

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Dysfunctional Cat

A Dysfunctional Cat

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Several Conversations About a Very Tall Girl

Several Conversations About a Very Tall Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry