ipacoxt has logged 124 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Seasons

Seasons

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Girls Lost

Girls Lost

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Departure

Departure

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Červený kapitán

Červený kapitán

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Commune

The Commune

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keeper

Keeper

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Genius

Genius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
United States of Love

United States of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sparrows

Sparrows

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mountain

Mountain

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Remainder

Remainder

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
In the Last Days of the City

In the Last Days of the City

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Office

Office

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Student

The Student

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Boris Without Beatrice

Boris Without Beatrice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mimosas

Mimosas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
P.S. Jerusalem

P.S. Jerusalem

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sieranevada

Sieranevada

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
24 Weeks

24 Weeks

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mr. Gaga

Mr. Gaga

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Manhattan Night

Manhattan Night

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Courted

Courted

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry