RSS feed for iraffi
  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Polar

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Package

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • This Is America

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½