• As We Hold Hands

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • The Perfect Wedding

    ★★

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

  • Recalled

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Fruity

  • Double Patty

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Puparia

  • Kindred

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★½

  • Given

    ★★

  • Great Pretender

    ★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • TWICE: Seize The Light

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Zola

    ★★★

  • A Fall from Grace

  • BTS World Tour - Love Yourself: Speak Yourself in Sao Paulo

  • The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Drawn to You

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Given

    ★★★½

  • Goblin

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★½