Sort by

bárbara has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blue

Blue

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fruity

Fruity

2021
×
Edit this entry  
17
Kindred

Kindred

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
13
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★
Edit this entry  
10
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry  
13
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
07
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★½
Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
26
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry