Sort by

karly💒 has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Climate Change: The Facts

Climate Change: The Facts

2019
×
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pink

Pink

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Speak

Speak

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiness Continues

Happiness Continues

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry