RSS feed for Irenə

Irenə has logged 177 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Modern Love: Take Me as I Am, Whoever I Am

Modern Love: Take Me as I Am, Whoever I Am

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
15
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Every Thing Will Be Fine

Every Thing Will Be Fine

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
27
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
01
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
Edit this entry  
30
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King: Special Edition

The Lion King: Special Edition

2010
×
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry