Sort by

Irfan has logged 59 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
DSP

DSP

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Govinda Naam Mera

Govinda Naam Mera

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Bheeshma Parvam

Bheeshma Parvam

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Doctor G

Doctor G

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Saakini Daakini

Saakini Daakini

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Miral

Miral

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Nitham Oru Vaanam

Nitham Oru Vaanam

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Kuruthi Aattam

Kuruthi Aattam

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
777 Charlie

777 Charlie

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Kanam

Kanam

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Chup

Chup

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Kantara

Kantara

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Shyam Singha Roy

Shyam Singha Roy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Sinam

Sinam

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Coffee With Kadhal

Coffee With Kadhal

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Kalaga Thalaivan

Kalaga Thalaivan

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Buffoon

Buffoon

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Love Today

Love Today

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Prince

Prince

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Captain

Captain

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Trigger

Trigger

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Sardar

Sardar

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Naane Varuvean

Naane Varuvean

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Vendhu Thanindhathu Kaadu

Vendhu Thanindhathu Kaadu

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Shabaash Mithu

Shabaash Mithu

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Natchathiram Nagargiradhu

Natchathiram Nagargiradhu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diary

Diary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Liger

Liger

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Gargi

Gargi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cadaver

Cadaver

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Thallumaala

Thallumaala

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cobra

Cobra

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Gulu Gulu

Gulu Gulu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Thiruchitrambalam

Thiruchitrambalam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jiivi 2

Jiivi 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Viruman

Viruman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Kaduva

Kaduva

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Darlings

Darlings

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dejavu

Dejavu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocketry: The Nambi Effect

Rocketry: The Nambi Effect

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jo & Jo

Jo & Jo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry