Irimiás and Petrina has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midori

Midori

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Il buco

Il buco

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Introduction

Introduction

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Letter to the New York Film Festival

Letter to the New York Film Festival

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Life

Still Life

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Balance Of The Force

Balance Of The Force

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Always

Always

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry