• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Love, Antosha

    ★★★★½

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • The Grinch

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Antrum

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Greta

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★½

  • EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Set It Up

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★★½