• A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★★

  • The Hunt for Bible John

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • King Rocker

    ★★★★★

  • Des

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Martin's Close

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Tales of the City

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • RiffTrax Live: Day of the Shorts: SF Sketchfest 2019

    ★★★

  • Bait

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • IO

  • Glass

  • Doctor Who: Resolution

  • The ABC Murders

    ★★★

  • The Dead Room

    ★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★★

  • The Innocent Man

    ★★★½

  • May I Please Enter

    ★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★★

  • Malevolent

    ½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★

  • In Fabric

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Suspiria

    ½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★

  • Stewart Lee: Content Provider

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Await Further Instructions