Chris has logged 17 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thomas Jefferson

Thomas Jefferson

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Duplicators

The Human Duplicators

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Days to Noon

Seven Days to Noon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Gift

It's a Gift

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Space Children

The Space Children

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Static

Static

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Panther

The Black Panther

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry